srijeda, 3. veljače 2021.

Prvaci Nemac i Mekina, Urbanc druga na otvorenom prvenstvu Hrvatske

JAUFENTAL – Pomak u međunarodnom kaledaru sanjkanja zbog toplog vremena omogućio je da se na staza za sanjkanje „Tonnerboden“ u Jufentalu, 2. veljače 2021. godine održi Otvoreno prvenstvo Hrvatske u sanjkanju na prirodim stazama na kojem su sudjelovali natjecatelji iz Hrvatske, Slovenije i Srbije.

Velika zahvala ide sportskom društvu AS Jufental koje nam je pomoglo u organizacije ovog prvenstva. Valja naglasiti da je to prvo takvo otvoreno prvenstvo koje se vozi u klasi natjecateljskih sanjki.

U kategoriji seniorki pobjedila je Slovenka Nika Nemec ispred hrvatske reprezentativke Patricije Urbanc, dok je na trećem mjestu završila Slovenka Nuša Šubic. Kod seniora dominacija Slovenca prvo mjesto pripalo je Blažu Mekina koje je pobjedio starijeg brata Bineta, dok je treći bio Matevž Vertelj.