petak, 17. siječnja 2020.

Goranska sanjkašica Patricija Urbanc zauzela 11. mjesto i ostvarila najbolji hrvatski plasman

PFELDERS - Najbolja goranska sanjkašica Patricija Urbanc zauzela je 11. mjesto i ostvarila najbolji hrvatski plasman na utrkama svjetskog seniorskog kupa u sanjkanju na prirodnim stazama održanim prošli vikend u talijanskom Pfeldersu. Mlada Delničanka, hrvatska reprezentativka Patricija u svom prvom nastupu ostvarila je 15. mjesto, dok je u nedjeljnoj utrci zauzela 11. poziciju i  napravila najbolji hrvatski plasman na utrkama svjetskog kupa. Nakon tri utrke svjetskog senorskog kupa Patricija ima osvojenih 86 bodova te je u ukupnom poretku najboljih sanjkašica trenutno na 12. mjestu, izvjestio nas je trener Patricijinog tima i njen otac Ivica Urbanc. – Kako samo dobro u ovom trenutku izgleda ukupni poredak svjetskog sanjkaškog kupa za žene, Patricija ove sezone na sve tri utrke je uspjela dohvatiti drugu vožnju a ovo 11. mjesto sa ledene staze u Pfeldersu nas je sve skupa uvjerilo da možemo ako zadržimo kontinuitet nastupa na mala vrata ući u TOP 10 sanjkašica do kraja sezone, kazao je Urbanc najavljujući da Patricija idući vikned putuje za Rumunjsku gdje je u Vatra Dorneiu očekuje nova utrka svjetskog kupa.